Strona głównaStrona główna KontaktKontakt RegulaminRegulamin Warunki dostawyWarunki dostawy Sposoby płatnościSposoby płatności Mapa serwisuMapa serwisu
Newsletter

Pielęgnacja obuwia

 

PIELĘGNACJA SKÓRY

SKÓRA -  jest szlachetnym, wyjątkowym produktem naturalnym pochodzenia zwierzęcego. Dokładnie jak skóra człowieka wymaga pielęgnacji, natłuszczania, odżywiania. Skóra jest produktem wyjątkowym, w związku z czym należy dbać o nią w sposób szczególny. W trakcie eksploatacji skóra ulega wysuszeniu, zmniejsza się w niej zawartość wosków i tłuszczów, co negatywnie wpływa na jej elastyczność i giętkość. Wysuszona skóra traci swój blask i jest bardziej podatna na uszkodzenia. Aby zapobiec wysychaniu skóry oraz potencjalnym uszkodzeniom istotne jest jej systematyczne odżywianie, natłuszczanie, impregnacja.

 

1.     Czyszczenie

Czyszczenie powierzchniowe wilgotną szmatką lub szczotką w celu usunięcia z powierzchni skóry kurzu i brudu nagromadzonego w trakcie eksploatacji. W celu usunięcia bardziej trwałych zabrudzeń i starych warstw wcześniej nakładanych past oraz impregnatów należy zastosować Pianki czyszczącej Collonil Leather Soap 200ml, która dodatkowo otworzy pory skóry umożliwiając dogłębne jej odżywienie.

 

Sposób użycia:

·         usunąć brud i kurz za pomocą szmatki .

·         spryskać całą powierzchnię, odczekać chwilę.

·         następnie bawełnianą szmatką zebrać brud z całej powierzchni.

·         wypolerować

 

2.     Pielęgnacja i konserwacja

Po wyczyszczeniu na suchą powierzchnię skóry należy równomiernie, unikając nadmiaru nakładać pasty i odżywcze kremy na bazie naturalnych wosków. Pastę (wosk) nakładamy na elementy twarde (czubki i pięty). wosk pozwala na uzyskanie optymalnego połysku. Collonil Crem Soft Practic 75ml. używamy do elementów miękkich (środkowa część cholewki, miejsca zgięć).

 

·         Wosk pszczeli odżywia i zmiękcza skórę.

·         Woski roślinne zapewniają trwały połysk i wodoodporną ochronę.

·         Wosk mineralny dla jeszcze lepszej ochrony skóry.

Wszystkie rodzaje wosków połączone zostały dzięki zastosowaniu naturalnego rozpuszczalnika - terpentyny.

Sposób użycia:

·         usunąć kurz i brud z powierzchni skóry

·       nakładać niewielką ilość pasty (unikając nadmiaru) za pomocą bawełnianej szmatki lub miękkiej szczotki

·         pozostawić do wyschnięcia

·         polerować bawełnianą szmatką do uzyskania optymalnego połysku

 

Polerowanie - nakładać należy minimalne ilośći wosku / pasty w końcowej fazie nasączając szmatkę niewielką ilością wody.

 

 

PIELĘGNACJA ZAMSZU I NUBUCKU

Zamsz jest odpowiednio obrobioną odwrotną częścią skóry (spód skóry - mizdra). Charakteryzuje się

strukturą "meszku" o zdecydowanie dłuższym włosiu niż w przypadku nubuku (widoczne pojedyncze

włókna).

 

Nubuck jest delikatnie przeszlifowaną wierzchnią częścią skóry (sposób wykończenia lica). Efekt

delikatnego aksamitnego meszku (krótkie włosie). Zarówno zamsz, jak i nubuk charakteryzują się wyjątkowo piękną i delikatną strukturą, są delikatne, miłe i przyjemne w dotyku. Są jednak bardziej podatne na zabrudzenia, uszkodzenia i wilgoć - dlatego wymagają częstego czyszczenia i konserwacji.

1.     Czyszczenie zamszu i nubuku

Zanim zaimpregnujemy obuwie wykonane z zamszu lub nubuku produktem COLLONIL CARBON PRO 250ml należy je dokładnie wyczyścić oraz wyszczotkować. Nie należy impregnować brudnego obuwia.

Jeśli obuwie jest zabrudzone stosujemy COLLONIL PIANKA SOFT CLEANER 200ml - jej unikalna formuła pozwala na głębokie czyszczenie różnego rodzaju plam i przebarwień oraz odzyskanie, wydobycie oryginalnego koloru czyszczonych materiałów i skór.

 

Sposób użycia:

·         oczyszczoną powierzchnie zwilżyć.
·         czyścić szczoteczką do mycia rąk.
·         wytrzeć pianę i brud wilgotną szmatką.
·         pozostawić do wyschnięcia na kilka minut.
·         wyszczotkować suchą szczotką aby podnieść włos nubuku lub zamszu.

 

2.     Pielęgnacja i konserwacja zamszu i nubuku

Renowacja / odnowa koloru: w trakcie eksploatacji, obuwie narażone na działanie warunków atmosferycznych może w naturalny sposób stracić swój pierwotny kolor i blask. W tym przypadku stosujemy spray Collonil NUBUK+VELOURS 200ml - Regeneracja zamszu i nubuku (odżywia naturalny kolor, nie wpływa za zdolność oddychania obuwia, szybko schnie).